Piliscsaba, Templom tér 14.
A kápolnát József Károly főherceg építette, majd adomá-nyozta a lazarista rend számára.
1898-ban szentelték fel.
Az első neogót kápolna Magyarországon, amelynek titulusa a Csodásérmű Szűzanya.
1913-ban Bierti és Gurisatti olasz festők díszítették.
Piliscsaba, Templom tér
Tel.: +36-26/375-024
A templom 1778-1781 között épült fel. Berendezése, az oltárok, a padok és az orgona a klarissza rend felosztása után Budáról került ide. Az oltárképek feltehetőleg Falconer Anna Erzsébet festőnő, klarissza apáca munkái.
Piliscsaba, Szent István király útja 55.
Az 1939-ben, Kós Károly stílusában épült piliscsabai Református Templom Klotildligeten, a Szent István király út és a József Attila utca kereszteződésében áll egy adományokból származó, hársfákkal övezett telken. Sorg Antal tervei szerint készült, Nagybaczoni Nagy Vilmos javaslatai alapján. Az ő műhelyéből származnak a templombelső berendezési tárgyai is. A templomban gyakran tartanak esküvőket, melyeken néhány más vallású lelkész is eskethet.
Piliscsaba, Szent István király útja 53.
1998-ban avatták fel a millecentenáriumra készült
székelykaput a református templom mellett.
Piliscsaba, Klotild tér 1.
II. Rákóczi Ferenc fejedelem bronz mellszobrát a Rákóczi-szabadságharc kitörésének 300 éves évfordulójára állították fel egy kis pihenőpark központi részén, szinte egy vonalban Klotild főhercegnő szobrával.
II. Rákóczi Ferenc (Borsi, 1676. március 27. – Rodostó, 1735. április 8.) a Rákóczi-szabadságharc vezetője, Magyarország vezérlő fejedelme, erdélyi fejedelem.
Nagy-Kopasz (447 m) tetején
A Dévényi Antal-kilátó egy kilátó Pest megye területén, a Pilis hegységben, Piliscsabától északra, 447 méter magas Nagy-Kopasz csúcsán. A Pilisi Parkerdő Zrt. beruházásában, részben pályázati forrásból épült, 11,5 méter magas épület különleges alakú, Lőke Ferenc építész által alkotott terveit a népszerű, fából készült építő-logikai játék, a Jenga játék formavilága ihlette. A közel 17 négyzetméteres kilátószintű épület lényegében egy 4,2 x 4,2 méter alapterületű hasáb, amelyet összesen 132 köbméternyi, egymásra rakott tömör fenyőgerendákból alakítottak ki.
Egyetem utca 1.
A Stephaneum a volt Katolikus Egyetem központi előadótermi épülete a nagy auditóriummal és több, különböző méretű előadóteremmel, amelyek az épületben, mint egy kisváros utcáin álló házak belsejében foglalnak helyet. A mennyezet kiképzése olyan, mintha lombok borulnának az utcák és a termek fölé.
Az épületet Makovecz Imre tervezte 1995-ben. Makovecz Imre az organikus építészet jeles képviselője, s a Stephaneum egyértelműen organikus stílusú.