piliscsaba_cimer

Díszpolgárok

 

Díszpolgári cím

 ​​​​

 

1990    -
1991    Tóth Tamás református lelkipásztor, dr. Kunszenti Imre körzeti orvos 
1992    -
1993    Csaba Tivadar, Pálos Antal atya
1994    Nagy Gyula, Csete József plébános, Zsolnay Béla plébános
1995    Ruda Lajosné
1996    Hauck János, id. Lizicska József posztumusz 
1997    Malomvizi Schuster Ödön 
1998    -
1999    -
2000    Hidas György, Nagybaczoni Nagy Vilmos honvédelmi miniszter, Weisz Teréz posztumusz, dr. Ruzsik Vilmos, id. Drevenka Antal, dr. Habsburg Mihály posztumusz, dr. Hunkár Dénes professzor 
2001    -
2002    -
2003    -
2004    Walter Ferenc
2005    -
2006    Konrád Alfréd – 1019. sz. Csaba Királyfi Cserkészcsapat alapító parancsnoka
2007    Bélik Jánosné
2008    -
2009    Maróth Miklós dékán
2010    Sándorffy Ottó 
2011    Makovecz Imre, Földes László Hobo
2012    dr. Kocsis Kálmán posztumusz 
2013    -
2014    Kucsera Gyula posztumusz, Gáspár Ferenc tanácselnök
2015    -
2016    Solymosi János ezredes, táborparancsnok, posztumusz
2017    -
2018    -
2019    dr. Csullag János körzeti orvos
2020    -
2021    -
2022    -
2023    Móczár Ferencné – a piliscsabai Szent László Óvoda igazgatója

 

Emlékplakett

1990    -
1991    Csete József, Zsolnai Béla, Dévényi Antal, Kormos Benedekné, Opálény Endre gyógyszerész, Községszépítő Egyesület, Heimatverein, Nyugdíjas Egyesület
1992    Csíziné Varga Katalin, Pfeiffer János
1993    -
1994    Móczár Ferenc
1995    Paxián János
1996    -
1997    Pázmány Péter Katolikus Egyetem
1998    Magyar és Német Nemzetiségi Tánccsoportok, Simon Zoltán
1999    Szabó Julia – Piliscsabai Zene- és Társművészetek Iskolájának igazgatója
2000    Vida István, Engerth Csaba, Mezőgazdasági és Informatikai Szakközépiskola, Bélik József, Bélik Márton, Bólya Rozália,
              Pilisi Medence Egészségügyi Alapítvány, Piliscsabai Polgári Őregylet
2001    Piliscsabai Németek Kulturális Egyesülete
2002    Wolszky M. Gizella IBMV nővérnek, Pilisi Medence Egészségügyi Alapítvány, Szák Kocsis Pál, ifj. Drevenka Antal
2003    Solymosi János
2004    Engerthné Szakács Mónika, Csíky Gábor, Hey Lóránt,
             Posztumusz: Albecker Rudolf, Bajkai János, Kőszegi Imre, Králl János, Szabó Kázmér
2005    Csíziné Varga Katalin, Priegl Sándor
2006    Konrád Alfréd posztumusz
2007    Ötvös István
2008    Fábián Zoltán, Fülöp Zoltán, Radványi András, Ay Tiborné
2009    Tázer Pálné, dr. Ujházy András, P. Jozef Luciszyn, Balla Sándor, Lukács Gáborné, Bicskei Sándor és neje, Gáspár Zsolt
2010    Csák István, Bakó Zsigmond, Benyik Tamásné, Muszbek Erzsébet
2011    Plestyák Károly
2012    Pálvölgyi István
2013    dr. Trznadel Gábor, Keresztes Józsefné, Flórián Stefánia, Zele Istvánné
2014    Bajkai János, Stefan Vachaja
2015    Csontos Gáborné, Endrődi Emma Rita , Bindes Ferenc, Schönek Jánosné 
2016    Platsek Károly,  Kovács Márton, Füsti Józsefné, Szigeti Ivánné
2017    Lengyel Istvánné, dr. Solti Gábor, dr. Csizmadia László
2018    Radó Ottó István, Piliscsabai Sportegyesület, Szabó János, dr. Mendli László, dr. Salgó Mariann
2019    dr. Lengyel Sándor, Csabagyöngye Egyesület, Móczár Ferencné
2020    Matejka Károly
2021    Szekeres József, Siristye Mihályné, Dombai Edit, Kotricz József posztumusz
2022    Bélik Gábor
2023    Győrfi Gyuláné (szül. Kalmár Ágnes), Horváth József, Geszler Zoltán


Piliscsaba Vállalkozója díj



2010    MCM Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.
2011    Pléh-Boy Kft.
2012    -
2013    -
2014    -
2015    Bicskei Sándorné
2016    -
2017    -
2018    -
2019    Weszelovszky Norbert, Rihtár László
2020    -
2021    -
2022    Kőhalmi Ottília (Decotti Bt.)
2023    Szlovák József (Szlojó Kft.)


Dicséretes Piliscsabai Porta

1992    Ay Albert (Csévi út 38.), Gáspár Ferenc (Szt. László kir. útja 73.), Horváth István (Platán köz 6.),
            Molenda László (Garancsi út 1.), dr. Muhr Ottomárné (József A. u. 29.),
            Padányi Imre (Szt. László kir. útja 66.),  Schönek János (Bajcsy-Zs. u. 8.),
            Piliscsaba-Jászfalu: Bitter Lajos (Orom köz 1.) , Bitter Tamás (Tulipán u. 7.), Sebők Sándor (Bécsi u. 27.)
1993   Ay Gábor (Balcsy-Zs. u. 9.), Bicskei Sándor (Kinizsi u. 38.), Metz Konrádné (Garancsi út 12.),
            Radnai László (Kisfaludy u. 20.), Stohl József (Iskola u. 12.), Szoboszlai István (Fő út 30.), 
            Piliscsaba-Jászfalu: Pap József (Irinyi u. 7.), Károlyi Istvánné (Hóvirág u. 2.)
1994   Szigeti István (Kálvária u. 6.), Horvát Rezső (Kálvária u. 38.), Makkai Lajos (Széchenyi u. 20.),
            ifj. Drevenka Antal (Garancsi út 30.), Gáspár István (Fő út 60.), Gáspár István (Kossuth L. u. 26.),
            Piliscsaba-Jászfalu: Szabó Sándor (Bécsi u. 31.), Saláta Béla (Oskola u. 9.)
1995   Drevenka István (Levente u. 18.), Kövesdi Dénes (Bajcsy-Zs. u. 30.), Pongó Lajos (Balassi B. u. 20.),
             Hamvas János (Bajcsy-Zs. u. 18.), SILÓ Társasotthon (József A. u. 5.), Kenderesi u. 7–9. sz. épület lakói
2014    Kálvária u. 5.
2015    Tóth Gábor és családja (Mátyás Király u. 47.), Merényi Zsuzsanna és József-Polonyi Gábor (Ady Endre u. 26.) 
2016    Kelecsény Márta és Fárizs Péter (Kálmán király útja 13.), Kolozsvári Zita (Árpád vezér u. 12.)
2017    -
2018    -
2019    -
2020    Bajusz Béla és Bajusz Béláné (Garancsi út 49.)
2021    Molnár László (Munkácsi Mihály u. 6.)
2022    ifj. Richter László (Fő út 121.)

 

Piliscsaba Közösségének Szolgálatáért 

2015    Hársfalviné Berecz Ilona
2016    -
2017    -
2018    -
2019    Krasznai Gyöngyi védőnő, Székely Szilvia – a Piliscsabai Napsugár Óvoda vezetője
2020    Engerthné Szakács Mónika pedagógus, Tamásné Rakottyay Ilona pedagógus
2021    Tóthné Hársvölgyi Éva – dr. Hoffer Gábor háziorvos asszisztense
2022    Zebegényi Lászlóné
2023    Spielmann Józsefné pedagógus


Piliscsaba Sportolója cím 

2017    Szauter Zita Janka
2018    Triff Gergely
2019    Ifj. Hidasi Tibor
2020    -
2021    -
2022    -
2023    -

 

Piliscsaba Senior Sportolója 

2018    dr. Farkas Elek

 

Piliscsaba Junior Sportolója cím 

2016    Bán Bercel
2017    Szauter Liza Beáta
2018    Udvari Zsófia
2019    -
2020    -
2021    -
2022    -
2023    -