piliscsaba_cimer

Választási tájékoztató: szavazókörök, listák, nemzetiségek, szavazatszámlálók

KÖZZÉTÉVE: 2024.06.05. 17:23

 

Tisztelt Piliscsabai Választópolgárok!

Mint az Önök többsége előtt ismert 2024. június 9. napján közös eljárásban három választásra kerül sor:

 1. Önkormányzati választás
 2. Nemzetiségi önkormányzati választás
 3. Európai Parlament magyar képviselőnek választása

A választás napján a szavazatokat reggel 6 és este 19 óra között adhatják le – főszabály szerint a lakóhelyük szerinti szavazókörökben.

A szavazóhelyiségeket az alábbi címeken találják:

Szavazókör sorszáma

Szavazóhelyiség címe

001

Piliscsaba, Fő út 12. (Jókai Mór Általános Iskola)

002

Piliscsaba, Templom tér 7. (Hauck János Német Nemzetiségi Általános Iskola

003

Piliscsaba, Egyetem utca 5. (Benedek Elek Óvoda)

004

Piliscsaba, József Attila utca 2. (Dr. Szepesi László Technikum)

005

Piliscsaba, Templom tér 13. (Uradalmi Ház)

006

Piliscsaba, József Attila utca 2. (Dr. Szepesi László Technikum)

 

A közös eljárásban zajló 2024. évi általános választásokon a – nemzetiségi névjegyzéken nem szereplő – választópolgár általában négy szavazólapot fog kap:

 1. Polgármester választás szavazólapja
 2. Egyéni listás képviselő választás szavazólapja
 3. Vármegyei listás szavazólap
 4. Európai parlamenti választás szavazólapja

A választható jelöltek/listák – a szavazólapon szereplő sorrendben – a következők:

Polgármesterjelölt:

 1. Thumáné Kauzál Melinda FIDESZ-KDNP

Egyéni listás képviselőjelöltek:

 1. Radványi Béla Független
 2. Singer Péter Független
 3. Baris Simon Független
 4. Tázer Marianna Független
 5. Móczár Ferencné FIDESZ-KDNP
 6. Markóczy Zoltán Független
 7. Széles Ákos FIDESZ-KDNP
 8. Simon Gyula FIDESZ-KDNP
 9. Ay Zoltán János FIDESZ-KDNP
 10. Rozovits Ferenc Péter FIDESZ-KDNP
 11. Styevola István FIDESZ-KDNP
 12. Koós Gábor FIDESZ_KDNP
 13. Farkas György FIDESZ-KDNP

Pest vármegyei listák:

 1. Demokratikus Koalíció
 2. Momentum Mozgalom
 3. FIDESZ-KDNP
 4. Mi Hazánk Mozgalom

EP választás listái:

 1. Megoldás Mozgalom
 2. LMP – Magyarország Zöld Pártja
 3. DK-MSZP-Párbeszéd-Zöldek
 4. Második Reformkor Párt
 5. Mindenki Magyarországa Néppárt
 6. Momentum
 7. FIDESZ-KDNP
 8. Jobbik-Konzervatívok
 9. TISZA Párt
 10. Magyar Kétfarkú Kutya Párt
 11. Mi Hazánk Mozgalom

A nemzetiségi névjegyzéken szereplő választópolgárok a fenti szavazólapokon túl további zöld színű nemzetiségi szavazólapo(oka)t is kapnak, amelyek darabszáma attól függ, hogy adott nemzetiség esetében kitűzésre került-e, vagy megtartásra kerül-e a települési-, területi-, avagy országos önkormányzati választás.

Városunkban települési nemzetiségi választásra két nemzetiség-, a német és a szlovák nemzetiség tekintetében kerül sor. Ezen nemzetiségek esetében területi és országos szinten is sikerült a listaállítás, így a német és a szlovák nemzetiségi választópolgárok három darab zöld színű szavazólapot is fognak kapni. A települési német listás szavazólapon hat jelölt-, míg a települési szlovák listás szavazólapon öt jelölt szerepel. Mindkét esetben legfeljebb öt jelöltre lehet érvényesen szavazni. A területi és az országos listás szavazólapokon egy-egy jelölőszervezet szerepel mindkét nemzetiség vonatkozásában.

A piliscsabai roma és ukrán nemzetiségi választópolgárok ugyan helyben önkormányzatot nem választhatnak, azonban e két nemzetiség tekintetében ugyancsak sikerült a területi és az országos listaállítás, így ezen nemzetiségi választópolgárok két darab zöld színű szavazólapot fognak kapni.

Minden más nemzetiség esetében (pl. bolgár, lengyel, örmény, ruszin) a nemzetiségi választópolgárok csupán országos önkormányzati listára szavazhatnak, azaz további egy darab zöld színű szavazólapot fognak kapnak.

Területi és országos nemzetiségi szavazólapokon egy jelölőszervezetre lehet érvényesen szavazni.

A zöld színű nemzetiségi szavazólapokkal kapcsolatosan nagyon fontos tudnivaló, hogy azokat a szavazatszámlálás szempontjából csak akkor lehet figyelembe venni, ha azokat a hozzájuk kapott zöld borítékba behelyezik, és a borítékot le is zárják. Az urnákban boríték nélkül talált zöld szavazólapok, illetve lezáratlan zöld borítékokban található nemzetiségi szavazólapok automatikusan érvénytelenek.

 

Választójoguk gyakorlásához feltétlenül vigyék magukkal érvényes, személyazonosságuk igazolására alkalmas okmányukat (pl. személyi igazolvány, útlevél stb.), valamint személyi azonosítójukat vagy lakcímüket tartalmazó okmányukat.

Kizárólag a választáshoz kapcsolódóan lejárt vagy elveszett okmányokkal kapcsolatos ügyintézésre lesz lehetőség a Pilisvörösvári Kormányablakban, 2024. június 8. napján (szombaton) 8 és 16 óra-, míg június 9. napján (vasárnap) 7 és 19 óra között.

 

A választások lebonyolításában és a szavazatszámlálásban a szavazókörökben 36 fő szavazatszámláló bizottsági (a továbbiakban: SZSZB) tag vesz részt, akik munkáját 9 fő jegyzőkönyvvezető segíti. Az SZSZB póttagok száma 9 fő. A Helyi Választási Iroda létszáma 8 fő (1 fő vezető, 5 fő tag, 2 fő pótjegyzőkönyvvezető). A Helyi Választási Bizottság létszáma 4 fő, további 4 fő került bevonásara a választásnapi feladatok ellátásába a Polgármesteri Hivatal, illetve a Piliscsaba Város Fejlesztési és Üzemeltetési Intézmény részéről, így a 2024. június 9-ei választásnapi munkát összesen 70 fő segíti, bonyolítja városunkban.

 

További választási információkkal, és a választási eredményekkel kapcsolatosan kövessék figyelemmel a www.valasztas.hu oldalt, a 2024. évi általános választások hivatalos honlapját.

Piliscsaba, 2024. június 4.                                                                             

 

Pap Krisztina

aljegyző, HVI vezető