piliscsaba_cimer
akadalymentes

550 millió forint állami támogatás a Klarissza-házra

KÖZZÉTÉVE: 2021.05.04. 19:33

CÍMKE: Automatikus hírlevél

Több mint félmilliárd forintból újul meg a Piliscsaba városközpontjában található Klarissza-ház. A kormány április 30-ai határozatában döntött a vissza nem térítendő támogatás odaítéléséről városunk önkormányzata számára.

A 549.783.000 forint állami támogatást a Klarissza-ház Templom téri szárnyának felújítására, vállalkozásfejlesztési központ kialakítása érdekében, közösségi tér kialakítása céljára kapja a város. A felújítás keretében az épület visszakapja XVIII. század végi arcát, az udvar irányában visszakerül az eredeti barokk tornác – mondta el Piliscsaba polgármestere a részletekről. Az épület előtti közterület, valamint az udvar is megújul. A most felújítás alatt álló templomtoronnyal, a két éve elkészült piactér kialakításával és a Jókai Iskola felújításával városunk lépésről lépésre méltó központot kap – tette hozzá Farkas András, majd kiemelte: Piliscsaba még soha nem kapott ekkora támogatást. 

A felújítás még az idén elkezdődik.

PP