Humán Bizottság elnökhelyettese
Pénzügyi és Fejlesztési Bizottság tagja
Kedves piliscsabai Rokonaim, Barátaim, Ismerőseim! Kedves Szülőfalum!
Adjon Isten! Grüss Gott! Te del o Del! Pozdrav Pán Boh!
Kedvenc idézetem:
„A víz szalad, de a Kő marad, a Kő marad!”
Kedvenc jelmondatot:
„Bizalmam az ősi erényben!”
Családi háttér
Római katolikus felvidéki magyar nemesi és pilisvörösvári bajor családból származom.
Apai őseim évszázadokra visszamenőleg a Felvidéken éltek. Nagyszüleimet Radványi Nándort és Török Ilonát, 1947-ben a Benes-dekrétumok miatt deportálták a csehszlovák hatóságok a Felvidékről Piliscsabára. Édesapám, id. Radványi Béla, Pamacs becenéven az 1960-as, 70-es években Tinnye és Piliscsaba népszerű focistája volt.
Anyai őseim (Szauer, Huber, Scheller, Wieszt) az első vörösvári betelepülők voltak. Anyai ősapám Szauer György 1693-ban érkezett Pilisvörösvárra.
Családomban nemzeti, keresztény, szociális szellemben nevelődtem.
Egyéni életpályám
Piliscsabán születtem 1975-ben az Akácfa utcában. 15 éves koromig a faluban nőttem fel, azután Klotildligeten szocializálódtam, 2006 óta a település „Fényesliget” részén élek, így Piliscsabát jól ismerem. Nős vagyok, két nagyfiam van: Álmos és Nándor.
1995-2021-ig a helyi Pázmány Egyetem könyvtárosa voltam, 2022-től a Campust átvevő Makovecz Campus Alapítvány, Collegium Professorum Hungarorum programjában dolgozom.
Általános iskolámat a fő úti Jókai Mórban fejeztem be 1990-ben. 1995-ben érettségiztem a Szakiban mezőgazdasági gépésztechnikus szakon. Érettségi után kerültem a PPKE BTK-ra. Kötelező sorkatonai szolgálatomat a Határőrségnél és a helyi Silóban töltöttem le, fegyveres határőrként és polgári szolgálatos honvédként 1996-1998-ig. 2004-ben az ELTE TFK-n könyvtárosként, 2005-ben az ELTE BTK-n történelem tanárként, 2007-ben a PPKE BTK-n történészként diplomáztam.
Helyi közéleti munkásságom
2007-től jelennek meg írásaim a Piliscsabai Polgárban. A lapnak 2008-2010-ig, majd 2011-2014-ig szerkesztőbizottsági tagja is voltam.
Történészként több, a középkori magyar történelemmel foglalkozó könyv szerzője vagyok. Emellett helytörténeti érdeklődésem miatt, több ezen témával foglalkozó könyvet is írtam. 2012-ben A Pilis fiai-t, 2016-ban a Piliscsaba város és szomszédjai történeté-t, 2023-ban pedig a vörösvári török palánkvár Kizil hiszár és a perbáli Aynard-vára történetét.
2007-ben alapfokú túravezetői oklevelet szereztem. Emiatt 2009 óta történelmi előadásokat, helytörténeti túrákat szervezek Piliscsabán és környékén.
2008-2014-ig a vörösvári ÉRTŐ kulturális körben, Botzheim István vörösvári és Szőnyi József szántói polgármesterekkel, helytörténeti és hadisír kutatásokban vettem részt.
2010-2014-ig az egykori helyi rádió, a Zöld Hullám egyik munkatársa és a Múltba néző műsor állandó vendége voltam.
2014-2016-ig a Benedek Elek óvoda szülői munkaközösségében dolgoztam.
2014-2022-ig 3 országos parlamenti, 1 európai uniós és 1 népszavazás szavatszámlálói bizottságának a munkájában vettem részt, a helyi 6-os választási körzetben.
Jelenleg:
2011-től a helyi Egyetem utca 5-ös társasház számvizsgáló bizottsági tagja, 2013-tól elnöke vagyok. Ezen bizottsághoz tartozik a Benedek Elek óvoda is!
2013-2015-ig és 2019-2021-ig a PPKE BTK kari tanácsának póttagja voltam.
2015-től a Piliscsaba-Klotildliget Községszépítő és Természetvédő Egyesület tagja, 2015-2022-ig és 2023-2024-ig egyik alelnöke voltam.
2022-től a Piliscsabai Honismereti Kulturális Kör alapítója és vezetője vagyok.
2023-tól a Piliscsabai Természetjáró Egyesület aktív tagja vagyok.

Politikai közélet:
A 2002 óta tartó országos politikai válság miatt, 2009-ben a Jobbik Magyarország Mozgalom helyi alapszervezetének egyik alapítója lettem. Mely Alapszervezetnek, 2010-2011-ig az alelnöke, 2011-től gazdasági megbízottja voltam. 2014 őszén a pártpolitikába belefáradva, kiléptem a pártból. Sem előtte, sem azóta, semmilyen pártnak nem voltam a tagja!
A piliscsabai önkormányzati választásokon 2006 óta folyamatosan részt veszek, mint jelölt! Hiszek abban, hogy a helyi önkormányzatiságnak –eredeti hivatása alapján-, a pártoktól függetlenül, a civilekre és a civil szervezetekre támaszkodva kellene működnie!
Programom:
Hiszem, hogy hittel, becsülettel és lokálpatrióta hazaszeretettel, sokat lehetne még tenni Piliscsabáért. Külön hiszek a csabai lakóközösségek, civil és nemzetiségi egyesületek összefogásában. Ötleteket, észrevételeket ezért Piliscsaba minden lakójától várok. Ezeknek az ötleteknek a megvalósításában azonban, feltétlenül számítok a tisztelt csabaiak munkájára is! Hiszen bármilyen polgármester vagy képviselő tehetetlen a csabai lakosság aktív segítsége nélkül!
Fontosnak tartom a helyi sportegyesületünk, a csabai sportélet segítését. Az egészséges fiatalság érdekében.
Külön gondot kell fordítani, az évek óta lezúduló nyári viharok, tavaszi hóolvadások vízelvezetésére, a vízelvezető árkok jogi tulajdonosától függetlenül. A hegyeinkről lefolyó esővíz azonban hatalma kincs, a globális felmelegedés mellett. Ezért ezen vizeket nem csak elvezetni, de záportárolókkal, tavakkal a területünkön is meg kell tartanunk. Megőrizni az éltető vizet területünkön. Mindezek miatt azonnali munka a hegyeink oldalában a záportárló rendszer kiépítése, a Fő úttól délre lévő területek belvízmentesítése és a Kenyérmezei-patak és a Hosszú-rét vízügyi rendbe tétele!
Piliscsaba régészeti, műemléki értékeinek feltárása megóvása, konzerválása.
A település társadalmi, létszámbeli gyarapodás miatt, a polgárőrség és a tűzoltóság folyamatos erősítése is fontos. Lehetőség szerint egy önálló helyi rendőr és tűzoltó őrs felállításával. A közterület felügyelőség és városüzemeltetés létszámának kibővítése! A helyi közterületi parkolási problémák drasztikus megoldása!
A helyi vállalkozások, főleg a vendéglátói vállalkozások maximális támogatása, a helyi közösségek és a helyi vásárlóerők helyben tartása miatt! A faluturizmus, helyi szállások számának gyarapítása!
A nemzetiségi önkormányzatok, egyesületek, civil egyesületek, a MIKK támogatása, a helyi szellemi és kulturális élet tovább erősítése miatt.
A testvérvárosi kapcsolatok bővítése a felvidéki, magyar lakosságú Pozsonyvezekény felé. 1947-ben sok magyar család talált onnan új otthonra Piliscsabán. Egy mátyusföldi magyar település, sokban színesítené Csaba kulturális közösségi életét.
Ezen kívül fásítani, fásítani, fásítani! A meglévő fáink lelkiismeretes gondozásával.
Elérhetőségem: radvanyi.bela820@gmail.com